Purpurowe serca detronizują konkurencję.

Admin22 sierpnia, 2022

Oglądają wszyscy, więc przyglądamy się i my, czyli Purpurowe serca- romantyczna produkcja z wojskiem w tle.

Jak już wiemy dobrze ani głośne nazwiska, ani ogromny budżet nie oznaczają natychmiastowego sukcesu w branży filmowej.
Na platformie Netflix trafiły niedawno szumnie zapowiadane produkcje z Ryanem Goslingiem i Ryanem Reynoldsem a tymczasem pierwsze miejsce z wynikiem aż 102,58 mln godzin są właśnie Purpurowe serca.
Czy jest to jednak tytuł wart polecenia? Przyjrzyjmy się razem.

O fabule, aktorach i produkcji

Mogłoby się wydawać, że film to tylko romantyczna fabuła z tematem przewodnim od wrogów do kochanków. Jednak widać tu również problemy społeczne, z jakimi muszą mierzyć się obywatele USA m.in.małżeństwa zawierane dla pieniędzy czy ubezpieczenia nie są rzadkością.
Ich system bowiem znacznie się różni od naszego-zakup insuliny czy innych leków, bez których osoby chore nie mogą żyć, jest ogromnym kosztem.
Nie wiemy jednak, czy to ostatecznie dobry pomysł, aby Netflix mieszał się w tematy polityczne, chociaż doceniamy pokazanie smutnych reali życia w USA, zrywając jednocześnie z formułą amerykańskiego snu.

Zacznijmy jednak od początku:


Cassie to młoda początkująca piosenkarka, autorka tekstów, która zmaga się z cukrzycą typu A. Na co dzień pracuje w barze, brak jej pieniędzy, ale za wszelką cenę walczy o swoje przekonania.
Luke to młody chłopak, który marzy o ucieczce od przeszłości i problemów więc jak jego dziadek i ojciec zaciąga się do Marines. Nie brak tu konfliktu rodzinnego w tle.
Postanawiają oni zawrzeć małżeństwo dla bene fitów. Ona dostanie ubezpieczenie medyczne, on pieniądze na spłatę swoich problemów. Będzie to możliwe dzięki uposażeniu dla żołnierza.
Pobierają się tuż przed wyjazdem mężczyzny do Iraku. Ich fałszywe małżeństwo początkowo wychodzi im bardzo dobrze. Luke staje się inspiracją dla Cassie, a ona w zamian podtrzymuje go na duchu w trakcie wyjazdu. Ich spokojny układ kończy się jednak gdy główny bohater zostaje ranny i trafia do domu pod opiekę swojej żony. Brzmi jak przepis na sztampową formułę, którą widzieliśmy już wiele razy.
Od tego momentu możemy oglądać mnóstwo wzlotów i upadków i trochę żenady. My się przynajmniej tego spodziewaliśmy.
Główne role odgrywają Sofią Carson i Nicholas Galitzine a za kamerą stanęła z Elizabeth Allen Rosenbaum.
Poza główną rolą Sofia Carson pełni funkcję producentki wykonawczej filmu. Jest także współautorką i
wykonawczynią dodatkowej muzyki do projektu. Nie możemy odmówić dziewczynie głosu, zresztą potwierdza to utrzymywanie się wykonanych przez nią wykonanych piosenek przez dwa tygodnie na Billboard Top 10.

Kontrowersje wokół filmu

Od premiery, która miała miejsce 29 lipca 2022, z każdej strony spływają słowa krytyki.
Na początek, film bardzo groteskowo porusza problemy świata takie jak-narkotyki są złe, czy że trzeba uzdrowić cały kraj z chorej opieki zdrowotnej. I oczywiście zgadzamy się, że te problemy są ważne i dyskusje na ich temat warte podjęcia. Tu jednak wypada to niestety bardzo przerysowanie i słabo.
Inni jasno pokazują, że film jest rasistowski czy prowojenny. Przy
produkcji współpracowano bezpośrednio z armią. Tutaj twórcy zaznaczają, że najważniejsza była dla nich autentyczność i znajomość tego środowiska. Nie trudno jednak odnieść wrażenie, że w tych plotkach jest ziarno prawdy. Z każdej strony palcem są wskazywane coraz to nowsze rzeczy. Gdybyśmy mieli omówić każdy zarzut, to zdecydowanie spędzilibyśmy na tym cały dzień.
Jedno jest pewne, krytycy łapią się za głowy, nie rozumiejąc fenomenu i chcą o istnieniu tego filmu jak najszybciej zapomnieć.

Czemu więc Purpurowe serca zawdzięczają popularność?

Zdecydowanie jest w popkulturze miejsce na filmy wybitne, średnie i te bardzo złe. Z każdej z tych kategorii pojawiają się
produkcje zwane kultowymi. Jest tak już od bardzo dawna. Zresztą niedawno pisaliśmy o jednej z nich na gdziezobaczyc.pl.
Naszym zdaniem jest on typowym filmem dla odmóżdżenia. Każdy chyba z nas jest winny sięgnięcia chociaż raz po typowego gniota, który znajdzie się wysoko na miejscu
popularności na serwisie streamingowym, aby mieć chwilę dla siebie bez myślenia o swoich obowiązkach.
Dodajmy do tego obietnice happy endu i już znajdujemy większą grupę odbiorczą.
Warto też zwrócić uwagę, że im więcej kontrowersji otacza film, tym częściej dla niego okazuje się to
plusem pod względem wyświetleń. Wiele osób zwyczajnie sięgnie naszym zdaniem po ten film, ponieważ jest on wszędzie.
Ciekawość to silny motywator. Sprawdza się również formuła: nieważne jak, ważne by mówili. W czasach łatwo dostępnych filmów z domu i mnóstwa opcji streamingowych za nie wielkie pieniądze pojawia się wiele takich tytułów rocznie. Wciąż jednak nie zgodzimy się z twierdzeniem, że dobre filmy już nie powstają, co jest często powtarzane przy recenzjach produkcji od gigantów typu Netflix.

Koniecznie podzielcie się z nami swoim zdaniem!

Udostępnień0

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój adres e-mail nie będzie opublikowany