Ciekawe produkcje na faktach z ostatnich lat na Amazon Prime.

Admin24 sierpnia, 2022

Przyjrzyjmy się co z typowych klasyków i najlepszych produkcji kina możemy zobaczyć na Amazonie. Zainspirowane prawdziwymi historiami czy wręcz biograficzne, to temat na dziś.

Ostatnie dwa nasze artykuły przyniosły wam rozważania na temat popularnych produkcji, które nie osiągnęły nic specjalnego w kinematografii. Aczkolwiek w pewien sposób jedna z nich jest kultowa. Aby poczytać, nasze rozważania zapraszamy tu. Dziś wyjdźmy więc z dzieł średnich.

Jeżeli nie mieliście okazji czytać naszego artykułu, o nowościach w sierpniu, na wyżej wymienionej platformie to przypominamy, że wciąż obowiązuje promocja.
Możecie mieć dostęp cenie 49 zł/rok oczywiście jednak pierwsze 30 dni bez opłat!
W ramach pakietu zyskasz dostęp nie tylko do Amazon Prime Video, ale również Prime Gaming, i darmowej dostawy.

Boże ciało, czyli polski akcent

Zdecydowanie możemy powiedzieć, że się udało! Jan Komasa zapuszcza się w rejony dziewiczego kina.
Główny bohater Daniel-zdecydowanie nie nadaje się na księdza. Zasady traktuje jako wskazówki, w wolnej chwili lubi sobie wypić czy ściągnąć chmurkę. Jednak w wyniku losu zostaje kapłanem w zapadłej wsi. Dzieje się to zaraz po tragicznej śmierci siedmiu osób.
Staje się tym, czego dokładnie mieszkańcy potrzebowali. Choć nie spędził w stanie duchownym do tej pory nawet sekundy. Bohater potrafi nawijać nieźle makaron na uszy i dzięki temu się tu znalazł.
Możemy oglądać, jak Bartosz Bielenia w roli głównej, wyprowadza wiernych z mroków nienawiści. Twórcy czerpali pomysł na fabułę z prawdziwej opowieści. Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz. Duet dla nas idealny! Serdecznie polecamy ten kawał dobrej polskiej kinematografii.

Barry Seal: Król przemytu

Jak mówi nam sam bohater: część z tych rzeczy wydarzyła się naprawdę. Barry Seal w roli Tom Cruise był pilotem samolotów pasażerskich, który pracował dla CIA. Jednocześnie również dla kartelu Medellin. Działając na dwa fronty, dorobił się on fortuny. Przemycał narkotyki, broń a wszystko
dzięki bałaganowi lat 70. i 80. Gdzie inni znani się bili, tam on korzystał. Zdaje się, że będzie to film bardzo polityczny. Nic bardziej mylnego. Również nakręcono go w ciekawy sposób, jest to rodzaj spowiedzi Barry’ego. Zawdzięczamy to reżyserowi, którym jest Doug Liman. Jako małą ciekawostkę podamy, że mimo iż aktora i pierwowzór nic nie łączy, to Tom jest człowiekiem idealnym
do tej roli.

Król Staten Island

Niespodziewana zapewne dla wielu pozycja na liście. Z rąk reżysera Judda Apatow. Znany dla wielu jako
twarz kiepskich komedii. Film to na wpół autobiograficzna opowieść o dorastaniu Pete’a Davidsona. Dzieli się on w produkcji wieloma osobistymi przeżyciami. Jego ojciec zmarł w zamachach 11 września. Poruszany jest też wątek początku jego kariery. Historia o amatorze marihuany i późnym dorastaniu.
Odtwórcą głównej roli jest oczywiście komik Pete Davidson. Gra 24-letnią wersję siebie.
Dla niezaznajomionych, z jego twórczością, może to być szok. Zdecydowanie dla publiczności lubiącej
czarny humor, odradzamy delikatnym! Partnerują mu Bel Powley, Moises Arias, Marisa Tomei, Bill Burr, Marisa Tomei. To słodko gorzka historia o wychodzeniu z przysłowiowej d*py. Nam przypadła do gustu.

Rocketman

Mało kto nie słyszał o tym filmie. Jeżeli nie zdarzyłeś go jeszcze obejrzeć, teraz masz okazję na Amazon Prime. Jest to oczywiście historia życia Eltona Johna. Pokazująca jego życie od najmłodszych lat.
Od akademii Muzycznej po jego współpracę z Berniem Taupinem. Rocker man to bardzo uczciwa produkcja. Używki, brokat, rozpusta nie są za kotarą, ale otwarcie są w samym centrum ekranu. Im dłużej oglądamy, tym jest gorzej. Matka jako postać zapatrzona w siebie
surowy ojciec, który finalnie odchodzi. Przyjaźnie aż po grób, kariera. Aż w końcu pustka i toksyczny związek. W rolach głównych Taron Egerton, Jamie Bell, Rochard Madden i Bryce Dallas Howard.
Z każdej strony możemy również widzieć przepych, ale wciąż uprzejmość. Pojawia się również nadzieja. I dlaczego w takim razie gorzej? Ponieważ Dexter Fletcher jako reżyser nie cenzuruje Eltona Johna i jego życia. Umówmy się, że bywało niestety nie najlepiej. Plus do tego bardzo dobra i klasyczna muzyka.
Czego chcieć więc więcej?

Na teraz zamykamy jednak listę z życia wziętą. Wszystkie wymienione filmy powstały na faktach.
Bądź są, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Takie są nasze propozycje na nadchodzące wieczory.
Życzymy wam, abyście mogli odpocząć bez przeszkód od panujących
tropików, w zaciszu i chłodzie własnego domu. Wiele innych z tej kategorii możecie znaleźć na gdziezobaczyc.pl

Jakie są wasze top produkcje znajdujące się na Amazon Prime? Podzielcie się z nami koniecznie!

Udostępnień0

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój adres e-mail nie będzie opublikowany