Pozytywne filmy na długie jesienne wieczory, nasze top 5.

Admin28 września, 2022

Powoli za oknem coraz zimniej i ponuro. Dziś przychodzimy do was z listą pozytywnych filmów, w sam raz na poprawienie humoru. Czyli nasze typy w komedii. Filmowe top 5.

Nie przedłużając, zobaczycie dziś komedie, dramaty czy trochę akcji. Zasada jest prosta. Chodzi o to, aby film podnosił na duchu i poprawiał humor. Zaczynajmy.

1.OCEAN’S ELEVEN: RYZYKOWNA GRA 2001.

Na początek komedia kryminalna z rąk Stevena Soderbergha. Film opowiada o Dannym Ocean, który jest świeżo po opuszczeniu aresztu. Nie ma on oczywiście planu pozostać porządnym obywatelem. W jego głowie rodzi się pomysł napadu na trzy kasyna w Las Vegas. W tym celu kompletuje on grupę fachowców. I wszyscy wiemy, że aby tego dokonać, ekipa musi być niezwykła.
W rolach głównych George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon. Dołączają do nich Andy Garcia, Julia Roberts i Bernie Mac. Po samej obsadzie wiadomo, że film to nie bywałe widowisko. Jest to już swego rodzaju klasyk. Nie mamy również okazji oglądać już tylu świetnych nazwisk w jednym filmie.
My serdecznie oczywiście polecamy!

2.DESZCZOWA PIOSENKA 1952.

Klasyk od Stanleya Donen i Gena Kelly musiał się znaleźć na naszej liście. Jeżeli nie widziałeś jeszcze
tego filmu, nie ma na co czekać. Jest to komedia, z dodatkiem musicalu i romansu. Wiemy, brzmi tandetnie. Jednak jest to opinia daleka od prawdy.
Opowiada o gwiazdach kina niemego. Stają one przed wyzwaniem, jakie stawia im film dźwiękowy.
Jest to największy i najlepszy musical w dziejach kina.
Do twórców na ekranie dołącza Debbie Reynolds, Jean Hagen i Cyd Charisse. Dla fanów tego typu filmu. Jak i osób, które na co dzień unikają musicalu. Klimat przedstawiony na ekranie jest niesamowity. Wciągnie on najbardziej opornego oglądającego.
Pozycja wręcz obowiązkowa.

3.HOLIDAY 2006.

Trochę lżejszy klimat więc historia o dwóch nieznających się kobietach. Łaczy je to że szukają ucieczki od swoich problemów. Postanawiają więc one na święta zamienić się domami. Wszystko brzmi nie co dziwnie. Co może pójść nie tak? Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles. Amanda wyjeżdża na angielską wieś. Za obraz odpowiada Nancy Meyers, która znana jest z pokazywania prawdy-serce nie sługa. Nie inaczej jest tym razem. W rolach głównych Cameron Diaz i Kate Winslet.
Jeżeli jesteś wielbicielem tego typu filmów, to trafiłeś dobrze. Holiday to ponad 100 minut
dobrej zabawy ze świetnymi postaciami. Pięknie nakręcone zdjęcia tylko potęgują pozytywne wrażenia. Nie jesteśmy osobiście fanami typowego banału na ekranie, jednak ten film jest wart spędzonego czasu.

4.AMELIA 2001.

Żyjąca sama w wielkim Paryżu tytułowa Amelia postanawia z dnia na dzień, że będzie po prostu uszczęśliwiać ludzi. Za film odpowiada Jean-Pierre Jeunet. Daje nam on baśń na ulicach Paryża.
Naprawdę inaczej nie możemy tego opisać. W roli głównej jako Amelia- Audrey Tautou. Partnerują jej
Mathieu Kassovits, Rufus, Yolande Moreau. Na pochwałę zasługuje scenografia, kostiumy i muzyka, która
jest wręcz wybitna. Amelii udało się oczarować krytyków i wielu innych oglądających. Zdecydowanie piękna produkcja. Pozwala ona oderwać się od rzeczywistości, choć na chwilkę. Jeżeli zwłaszcza przypadnie wam do gustu główna postać, warto przyjrzeć się filmografii aktorki. Ma ona wiele tytułów na koncie, które możemy polecić każdemu.

5.DZIEŃ ŚWISTAKA 1993.

Lubiany przez wielu Bill Murray w jednej z naszym zdaniem lepszej jego roli.
Film opowiada o Philu, telewizyjnym prezenterze pogody, który w ramach następnego zajęcia przyjeżdża
do małego miasteczka na relację. Dokładnie ma on relacjonować Dzień świstaka.
Następnego ranka po wykonanym zadaniu ku jego konsternacji odkrywa on, że wciąż jest ten sam dzień.
Czas stanął w miejscu. On musi wciąż przeżywać najgorszy dzień w swoim życiu.
Na ekranie oprócz Billa, Andie MacDowell, Stephen Tobolowsku czy Chris Elliott.
Naszym zdaniem ta produkcja to istna rewelacja!

Podzielcie się z nami koniecznie jakie tytuły widzicie w tym zestawieniu.
Zgłaszajcie swoje typy w komentarzach! Musimy sami znaleźć jakieś zajęcie, aby wypełnić jesienne ponure wieczory. Jeżeli jednak jesteś spragniony innych naszych poleceń, zapraszamy na gdziezobaczyc.pl

Udostępnień0

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój adres e-mail nie będzie opublikowany