Dokumenty o prawdziwej zbrodni, najlepsze od Amazon Prime, Netflix i HBO Max.

Admin14 listopada, 2022

True Crime to temat szerzej omawiany zwłaszcza ostatnio, mamy mnóstwo podcastów o prawdziwej zbrodni, artykułów czy filmów.
Od lat ludzie próbują zrozumieć, co sprawia, że ktoś stał się mordercą. Dziś podzielimy się z wami najlepszymi tytułami, które są dostępne na poszczególnych platformach. Delikatniejszych czytelników zapraszamy na nasz blog po inne wpisy.

Amazon Prime Video.

Ted Bundy: Falling for a Killer

Jest to historia o jednym z najbardziej brutalnych morderców w historii USA. Jego nazwisko elektryzuje wciąż i to na całym świecie. Wykorzystywał swoją inteligencję, urok osobisty i przystojną twarz. Dzięki czemu przez lata unikał sprawiedliwości, ale też znajdywał nowe ofiary.
Postać Teda Bundyego stawia przede wszystkim pytanie, dlaczego tak nienawidził kobiet? I jakim cudem tak dobrze się ukrywał, że swoją mroczną naturą? Społeczeństwo również w końcu zmierzyło się dzięki niemu z faktem, że seryjny morderca to człowiek taki sam jak inni którego nie dostrzeżemy w tłumie.
Głos historii nadaje tu Elizabeth Kloepfer, która była w romantycznej relacji z mordercą i jej córka, dla której ten był ojcowską figurą. Poznajemy szczegóły ich relacji, dzięki czemu znów mamy okazję zajrzeć do jego życia. Niby kolejna analiza, jednak bardzo dobrze wykonana.
Na pewno zasługuje na wysokie miejsce pośród innych dokumentów o tej tematyce.

HBO Max.

Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

Za realizacje dokumentu odpowiada Andrew Jarecki. Dlaczego? Bo sam Robert się z nim skontaktował. Jest on jak osoba wyjęta z horroru. Jego pobudki nie są nam znane, a właściwie, dlaczego zdecydował się dalej opowiadać historię kłamstw.
Robert Durst stał się sławny za sprawą zaginięcia jego żony w 1982 roku. Później morderstwa jego przyjaciółki w 2000 i morderstwa Morrisa Blacka
w 2001. Jedyne co mają wspólne te osoby to właśnie postać Roberta. Jego kłamstwa tylko wywoływały większą lawinę podejrzeń. Mimo wszystko przez wiele
lat zostawał on wciąż wśród społeczności, dalej mając dostęp do różnych przywilej. Pozycja obowiązkowa, seria jest pełna napięcia. Ciężko powstrzymać się również przed pochłonięciem jej naraz. Polecamy!

Netflix.

Making a Murderer

Jest to bardzo zawiła sprawa. Wyobraź sobie, że nagle trafiasz do więzienia za napaść i gwałt. Posłanki, że za tym czynem stoi ktoś inny, zostają ignorowane i tak przez lata tkwisz w zamknięciu, za której zbrodnię nie popełniłeś. To była rzeczywistość Stevena Averego.
Dzięki badaniom DNA dostaje on w końcu należną wolność po 18 latach. Jednak to wtedy rozpoczyna się cała historia. A raczej koszmar w realnym życiu. Twórcy przebyli długą
podróż przy produkcji tej serii. Jest tu mowa o nadużywaniu stanowisk, niesprawiedliwości, zmowie i układach. Nic tu nie jest takie, jak wygląda
i wiąz pozostajemy z wieloma pytaniami. Mamy do czynienia z niewinnym człowiekiem czy z wytworem potwora? Zdecydowanie zainteresowani tematyką nie będą żałować czasu spędzonego na obejrzeniu serii.

Na pewno wartę polecenia również są The Confession Killer od Netflix, Utracone dzieci Atlanty od HBO MAX i Lorena od Amazon Prime.
Podzielcie się z nami koniecznie, co wy myślicie o tych tytułach. Chętnie również poznamy wasze typy z kategorii True Crime. Jak zawsze sekcja komentarzy należy do was.

Udostępnień0

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój adres e-mail nie będzie opublikowany