Home Mecze sportowe Transmisje z meczów Serie A za darmo

Transmisje z meczów Serie A za darmo

Alex

 

Napoli, po latach marzeń i niezdanych prób, w końcu zrealizowało swoje marzenie stając się mistrzem Serie A w sezonie 2022/23. W tym artykule przyjrzymy się nie tylko triumfowi Neapolitańczyków, ale także historii ligi włoskiej, zastanowimy się, czy Napoli może powtórzyć swój sukces w tym sezonie Serie A, oraz kto w ogóle ma najwięcej tytułów w Serie A.

Odrodzenie pod Okiem Spallettiego

W sezonie 2022/23 Napoli zaskoczyło wszystkich. Pomimo odejścia kilku kluczowych graczy, trener Luciano Spalletti zdołał stworzyć zespół, który gromił rywali jesienią. Inter i Lazio próbowały gonić, ale Napoli utrzymało prowadzenie, a 4 maja sięgnęło po tytuł mistrza Włoch. Z 90 punktami na koncie, Napoli było nie do zatrzymania.

Napoli wśród Gigantów

Historia Serie A to głównie historia trzech potęg: Juventus, Interu i AC Milan. Napoli zawsze marzyło o dołączeniu do tego grona, a teraz, z trzema tytułami na koncie, stało się jednym z mistrzów Włoch. Juventus może być na szczycie z 36 tytułami, ale Napoli udowodniło, że można przeskoczyć tradycyjnych liderów.

Mecze na żywo w STS.TV
Obstawiasz i masz 20 000 transmisji meczów do dyspozycji

 

Wielkość Według Liczb w Serie A

Prześledźmy liczbę tytułów poszczególnych zespołów w historii Serie A:

  • Juventus: 36 tytułów
  • Inter: 19 tytułów
  • AC Milan: 19 tytułów
  • Napoli: 3 tytuły

Napoli może nie dorównać Juventusowi, ale z pewnością wbiło się w elitarną grupę włoskich mistrzów.

Zmienność Wieku XXI

Początek XXI wieku to dominacja Interu, zwłaszcza po aferze „calciopoli”. Jednak druga dekada to już czas panowania Juventusu. Teraz, w sezonie 2022/23, Napoli przerwało tę sekwencję, udowadniając, że walka o mistrzostwo Włoch nie jest zarezerwowana tylko dla kilku gigantów.

Największe Niespodzianki

W XXI wieku tylko dwukrotnie mistrzem Włoch został zespół spoza trójki Inter, AC Milan i Juventus. Raz było to AS Roma, a drugi raz – Napoli. To potwierdza, że historia Serie A nie jest z góry przesądzona, a niespodzianki zdarzają się nawet wśród największych.

Pytania na Przyszłość

Teraz pojawiają się pytania – czy Napoli może kontynuować swoją dominację? Czy to był tylko przelotny sukces, czy może zobaczymy Neapolitańczyków na szczycie regularnie? Odpowiedzi na te pytania będą się układać w najbliższych sezonach.

Gdzie zobaczyć Serie A za darmo

Najlepiej skorzystać z STS TV lub Fortuna TV.

https://www.efortuna.pl/tv-online
Oglądaj mecze na żywo i zgarnij 30 zł za rejestrację

 

Podsumowanie

Sezon 2022/23 udowodnił, że w świecie Serie A zawsze można liczyć na niespodzianki. Napoli powraca na szczyt po 33 latach, a pytanie, czy to jednorazowy wyczyn czy początek dynastii, pozostaje otwarte. Juventus może być królem, ale Napoli z pewnością zaczęło pisać swoją własną historię w tych elitarnych kręgach włoskiego futbolu.

Polecamy