Zbliża się Halloween, więc czas na top 5 seriali o zombie.

Admin4 października, 2022

Październik i listopad to chyba najlepszy czas na oglądanie tych straszno-obrzydliwych produkcji.
Dziś przychodzimy do was z naszą prywatną top 5 seriali o zombie. Wybaczcie nam, ale pominiemy The Walking Dead i jego sequele.

Pokażemy wam tytuły, które zostały najlepiej wykonane, oczywiście naszym zdaniem. Zresztą tego typu seriale mają szerokie spektrum od tych z bardzo poważnym zacięciem po te lekko komediowe. Zaczynajmy.

1.IZOMBIE 2015-2019.

I oto właśnie jedna ze stron, stacja podeszła do tematu zombie z komediowym zacięciem.
Stacja CW wyprodukowała 5 sezonów serialu, są one zainspirowane komiksem.
Opowiada o Liv (Rose McIver), studentce, która w wyniku strasznego wydarzenia zostaje przemieniona.
Aby móc przetrwać, musi mieć stały dostęp do pożywienia. Podejmuje więc pracę w biurze koronera.
Nie mamy tu do czynienia z typowymi zarażonymi, ale w zamian za to otrzymujemy świetną mieszankę akcji, napięcia i kryminału.
Wśród prób komediowego podejścia do tematu, zdecydowana perełka. Partneruje jej sporo ciekawych twarzy. Między innymi, Rahul Kohli, David Anders czy Robert Buckley.

2.IN THE FLESH 2013-2014.

Twórcy postanowili tutaj również na bardzo ciekawy obrót spraw. Świat się nie skończył mimo epidemii. Naukowcy uzyskali sposób na przywracanie świadomości u umarłych. Główny bohater (Luke Newberry) zmarł, został zombie, a teraz próbuje ten cały horror przetrwać.
Bardzo dobra realizacja a role Emmett J Scanlan, Emily Bevan, Harriet Cains świetne. Niestety jednak pomysł musiał zderzyć się z rzeczywistością i po 2 sezonach obcięto im budżet i serial przerwano. Mimo tego zdecydowanie zasługuje on na swoje miejsce w topce.

3.W DOMU ZOMBIE 2008.

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób Reality TV zdominowała świat, nic dziwnego, że zdecydowano się wykorzystać je do epidemii. Seria opowiada o apokalipsie umarłych, która opanowała świat. Zdaje się, że każdy miałby świadomość tego wydarzenia. Jednak uczestnicy
telewizyjnego show „Big Brother” dzięki odcięciu od świata pozostają w błogiej nieświadomości. Przynajmniej przez jakiś czas. Jest to historia o polityce i społeczeństwie. Nie słychać tego tytułu na forach czy w poleceniach a zdecydowanie zasługuje na to.

4.POWRACAJĄCY 2012-2015.

Francuski serial, trochę w stylu Zagubionych. Opowiada on o kilkunastu bohaterach, którzy zapadają się pod ziemie, by nagle powrócić. Jednak już niezbyt żywi. Nie możemy sklasyfikować tego jako horror czy dramat. Mamy do czynienia na pewno ze świetnym producentem w tej roli
Fabrice Gobert. Są to również umarli znacznie nowszego wymiaru. Serial w każdym razie jest kapitalny. Zdecydowanie must-watch dla wielbicieli
gatunku. Wybitne role Swanna Nambotina, Jenny Thiam czy Céline Sallette to już wisienka na torcie.

5.SANTA CLARITA DIET 2017-2019.

Zamykamy listę kolejnym horrorem z zacięciem komediowym i to od Netflix. Zaczynamy z głównymi bohaterami, czyli Drew Barrymore jako Sheila Hammond i Timothy Olyphant jako Joel Hammond. Jest to zwykła para agentów nieruchomości. Ich przewidywalne życie nagle się zmienia, gdy żona zostaje przemieniona w zombie. Od tej pory na ekranie możemy podziwiać całą masę wtop i ryzykownych sytuacji. Jest to zabawno- krwista opcja ze świetną obsadą. Nikt nie traktuje niczego zbyt poważnie. Na pewno wart obejrzenia, gdy chcesz się trochę oderwać od rzeczywistości.

Jako że już zapoznaliście się z naszymi typami, w tej kategorii brakuje nam poleceń. Koniecznie dajcie znać, co waszym zdaniem powinno się znaleźć na tej liście. Nie oszczędzajcie sekcji komentarzy. Będziemy bardzo wdzięczni. Jeżeli szukacie jednak czegoś innego. Zapraszamy do innych naszych poleceń. Oczywiście na gdziezobaczyc.pl

Udostępnień0

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój adres e-mail nie będzie opublikowany