Halloween już za rogiem, czyli polecamy filmy na ten wieczór.

Admin31 października, 2022

Święto to nie jest mocno celebrowane u nas, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczcić je w zaciszu własnego domu. Halloween wiąże się ze zwrotem cukierek albo psikus. Dziś podamy wam same cukierki, tym razem te z kinematografii, czyli filmy w sam raz na najstraszniejszą noc w roku. Będzie przerażająco, ale i familijnie! Po więcej naszych poleceń zapraszamy na gdziezobaczyc.pl

1.Rodzina Addamsów 1991.

W domu bardzo ekscentrycznej rodziny, pewnego dnia pojawia się zaginiony jej członek.
Wujek Fester przeżył również niemałą przygodę. Wszyscy członkowie klanu są nieco przerażający, nieobliczalni, ale i weseli. Jest to ekranizacja jednego z najpopularniejszych amerykańskich komiksów.
W obsadzie Christina Ricci, Anjelica Huston, Raúl Juliá i Christopher Lloyd.
Dołączają do nich oczywiście inni, są to nazwiska, które wyciągnęły ten film na wyżyny.
Nam przypomina on czasy własnej młodości, polecamy ponowne obejrzenie, ponieważ te około półtorej godziny będzie czasem dobrze spożytkowanym.

2.Hokus Pokus 1993.

Klasyk, do którego w tym okresie wraca wielu obywateli USA. Kolejna również propozycja familijna.
Opowiada historię sióstr Sanderson, czarownic z Salem. Zostały one w tych czasach skazane na śmierć, jednak przed wykonaniem wyroku rzucają zaklęcie pozwalające na powrót do świata żywych. W rolach głównych Sarah Jessica Parker, Bette Midler, Kathy Najimy. Dla wielu jest to film dzieciństwa. Przepełniony do tego klimatem nie do podrobienia. Warto zapoznać z nim młodsze pokolenie!

3.Lśnienie 1980.

Teraz wchodzimy na znacznie mniej familijne wody, czyli dobrze znana produkcja od Stanleya Kubricka.
Dla niezaznajomionych film opowiada o Jacku i jego rodzinie. Jack zatrudnia się jako dozorca w hotelu Panorama. Gdy zimą burze blokują przejazd, są oni jedynymi mieszkańcami budynku. I oczywiście wtedy dowiadujemy się, iż pensjonat jest nawiedzony, a duchy bardzo powoli doprowadzają głowę rodziny do obłędu. W głównej roli Jack Nicholson, partnerują mu Danny Lloyd, Shelley Duvall. Nie spodziewajcie się typowego horroru, ten film zdecydowanie nim nie jest. To gra psychologiczna między twórcą a oglądającym.

4.Obecność 2013.

Film od Jamesa Wana to żadna nowa magiczna formuła z działu horror. Opowiada o klasycznej rodzinie, która wprowadza się do nowego domu. Marzą o swoim miejscu na ziemi i spokoju. Zamiast niego jednak otrzymują trzeszczące podłogi, straszną piwnicę i demony. Słynna para badaczy zjawisk paranormalnych przychodzi na ratunek. Jednak reżyser pokazuje jak dobrze zrealizować tego typu film, dobre zdjęcia, niezła obsada. Przykład, że da się odświeżyć starego kotleta.

Na tej pozycji zamykamy dzisiejszą polecajkę. Podzielcie się z nami koniecznie, waszymi typami na Halloween’owy wieczór.

Udostępnień0

Zostaw komentarz

Imię *
Dodaj swoją nazwę
Email *
Twój adres e-mail nie będzie opublikowany