Home Mecze sportowe Gdzie zobaczyć mecze Pucharu Azji 2024? I kto wygra?

Gdzie zobaczyć mecze Pucharu Azji 2024? I kto wygra?

Alex

Rozpoczynamy 18. edycję Pucharu Azji, którą gospodarzem znowu będzie Katar, obecny mistrz Azji w futbolu. To jedne z najstarszych mistrzostw kontynentalnych na kuli ziemskiej! Ale kto wygra te rozgrywki? Sprawdźmy najlepsze typy na zwycięzcę!

Katar kontra Liban: Rozpoczęcie i Szanse

Puchar Azji może nie błyszczeć tak jak równocześnie trwający Puchar Narodów Afryki, ale to wydarzenie warte uwagi. W tym roku Katar, obecny mistrz i gospodarz, rozpocznie turniej z meczem przeciwko Libanowi, który jest najsłabszą drużyną z trzeciego koszyka.

Mecze na żywo w STS.TV
Obstawiasz i masz 20 000 transmisji meczów do dyspozycji

 

Historia spotkań między nimi nie napawa optymizmem Libańczyków – w ostatnich 12 latach spotkali się 6 razy, z czego tylko raz zdołali zremisować i… zdobyli 1 gola. Poprzedni mecz tych drużyn na Pucharze Azji zakończył się wynikiem 2:0 na korzyść Kataru. Czy teraz też zdominują grę i wygrają przynajmniej dwoma trafieniami?

Japonia: Potężny Konkurent

Choć Katar jest gospodarzem, nie będzie łatwo wywalczyć Puchar Azji. Japonia, silny członek Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej (AFC), zawsze jest w gronie faworytów, posiadając świetnych piłkarzy.

Chce zdobyć swoje piąte mistrzostwo w historii. Faza grupowa nie powinna być dla nich problemem, co daje im ogromne szanse na finał. Skład Japonii jest wyceniany na prawie dwa razy więcej niż Korea Południowa! Nie ma się co dziwić, skoro gra tam Son Heung-min z Tottenhamu.

Son Heung-min: Siła Korei Południowej

Zawodnik Tottenhamu to również gwiazda, która walczy o Puchar Azji. Korea Południowa wygrała dwa Puchary Azji, ale ostatni raz to było 64 lata temu! Son chce zmienić historię, ale czy pokona Japończyków?

Mecze na żywo w STS.TV
Obstawiasz i masz 20 000 transmisji meczów do dyspozycji

 

Korea Południowa również jest mocnym członkiem AFC, a ze względu na Son’a, może być faworytem do tytułu króla strzelców Pucharu Azji. Choć zwycięzca turnieju nie musi zdobyć tego osiągnięcia.

Tadżykistan: Nowy Gracz na Arenie Pucharu Azji

Tadżykistan, po raz pierwszy w historii, reprezentuje strefę AFC na Pucharze Azji. Ich pierwszy występ będzie próbą wyjścia z grupy. Z obecnością 24 drużyn, nawet trzecie miejsce może dać szansę na awans, ale będzie to trudne dla Tadżykistanu. W walce o awans będą mierzyć się z Libanem, ponieważ Katar i Chiny są poza ich zasięgiem. Na ostatnim turnieju Liban nie wyszedł z grupy… przez fair-play!

Harmonogram i Transmisje Pucharu Azji 2024

Turniej zaczyna się od rundy grupowej (12-25 stycznia), gdzie 24 drużyny podzielone są na 6 grup. Bezpośrednio do fazy pucharowej przechodzą 2 najlepsze drużyny z każdej grupy, a także 4 zespoły z trzecich miejsc.

Gdzie Zobaczyć Puchar Azji?

Osoby chcące śledzić Puchar Azji mogą śmiało udać się do STS – popularnej polskiej firmy bukmacherskiej. Mecze będą dostępne na ich stronie zupełnie za darmo, wystarczy posiadać konto na ich platformie.

Najbardziej Udana Historia Pucharu Azji

Puchar Azji to turniej odbywający się od 1956 roku. Jest to drugi pod względem wieku kontynentalny turniej południowoamerykański. Japonia odniosła najwięcej zwycięstw, ale warto zwrócić uwagę na zwycięzców z 1964 roku (Izrael), który teraz jest członkiem UEFA, oraz triumf Kuwejtu w 1980 i Iraku w 2007.

Podsumowanie

Finał Pucharu Azji odbędzie się 10 lutego 2024 roku, a faworytem wydaje się być Japonia, mając kurs 3.25 w STS. To Japonia była najczęstszym triumfatorem tego turnieju, zdobywając tytuł 4 razy.

Polecamy